Get Adobe Flash player

Endodontija

Gydytojas pasakė, kad teks gydyti šaknies kanalą. Neišsigąskite. Kai danties nervas pažeistas negrįžtamai, tai vienintelis būdas išgydyti dantį. Manau tikrai nenorėsite tokio danties pašalinti, kai užtenka sugydyti šaknies kanalus.

Tai nėra skausminga procedūra, kaip Jums pasakojo šios procedūros bijantis bendradarbis ar kaimynas - gydytojas visuomet suleis nuskausminamųjų vaistų. Žinoma, šioks toks diskomfortas ir skausmas po kanalų valymo gali būti juntamas, tačiau tai menkniekis, palyginus su tuo, kad galėjote prarasti dantį.

Kodėl reikia gydyti šaknies kanalus? Danties nervą negrįžtamai gali pažeisti kariesas ar trauma, o tuomet sutrinka jo kraujotaka, prasideda mikrobų sukeltas uždegimas, todėl imate jausti skausmą. Kartais tokie dantys patamsėja.

                                 

Sugydę šaknies kanalą ir iš jo pašalinę infekciją, apsaugosite dantį nuo tolesnio gedimo. Procedūros metu gydytojas su specialiais instrumentais valo šaknies kanalą, daro ne mažiau kaip dvi rentgeno nuotraukas, o išvalytą šaknies kanalą užpildo specialiai tam skirta plombavimo medžiaga. Kartais tenka papildomai gerti priešuždegiminius vaistus ar antibiotikus. Kanalų gydymui Jums gali prireikti nuo vieno iki trijų ar keturių apsilankymų - tai lemia danties šaknų skaičius ir uždegimo sunkumas.

Rezultatas? Išsaugojote dantį - jame nebėra infekcijos!


  Išgydėte šaknies kanalą. Kas toliau?

Jei dantis patamsėjęs, jį galima išbalinti. Nedaug karieso pažeistą danties vainiką užtenka atstatyti plombomis.

Jei danties vainiko neįmanoma atstatyti plombomis, teks protezuoti pasirinktos konstrukcijos vainikėliais.

Danties ar aplinkiniai audiniai pažeisti taip, kad šaknies kanalo gydymas nebepadės?

Tokį dantį teks pašalinti. Atidėdami šią procedūrą, galite sulaukti aplink dantį esančių audinių pūlingo uždegimo, o tada gali tekti pagulėti ir ligoninėje. Jei Jūsų gydytojas rekomenduoja pašalinti dantį - patikėkite, jis tikrai žino, kad tai vienintelis būdas apsaugoti Jus nuo didesnių nemalonumų. Atsiradusį defektą visada galėsite užpildyti įvairios konstrukcijos protezais.

Norėdami užsirašyti konsultacijai, susisiekite su mumis.