Get Adobe Flash player

Vaikų dantukų gydymas

Kai tik išdygsta pirmieji pieniniai dantukai, būtina juos valyti. Tai galima daryti drėgna marle ar medžiagos gabalėliu, vėliau pratinant vaiką valytis dantukus dantų šepetėliu. Kol vaikas valydamas dantukus ryja dantų pastą – naudokite pastą be fluoro. Tėveliams rekomenduojama patiems pakartotinai „pervalyti“ vaikučio dantukus iki 6-7 metų. Nevalant pieninių dantų arba juos valant blogai, anksčiau ar vėliau atsiranda kariesas ir didėja rizika, kad dantį prireiks pašalinti. Kiekvienas pieninis dantukas saugo vietą nuolatiniam dančiui, o jam iškritus per anksti, dažniausiai atsiranda vietos trūkumas nuolatiniams dantims, todėl jie gali augti kreivai. Tokiu atveju vaikui teks nešioti ortodontinę plokštelę tam, kad atstatyti prarastą vietą nuolatiniam dančiui.

Išdygus pirmiems nuolatiniams krūminiams dantukams būtinai apsilankykite pas odontologą. Ką tik išdygusių nuolatinių dantų vagelės yra silpniau mineralizuotos, todėl yra didesnė karieso atsiradimo rizika. Gydytojas jums pasiūlys padengti dantų vageles silantu, taip užkertant kelią maisto rinkimuisi ir karieso vystymuisi.
             
 
Kartais tėveliai galvoja, kam gydyti pieninius dantis, juk vis tiek jie greitai iškris. Labai klaidinga nuomonė. Kiekvienas pieninis dantis saugo vietą nuolatiniam dančiui ir įtakoja sukandimo aukštį. Per anksti netekus pieninių dantų dažniausiai turėsite vietos ir sukandimo problemų, teks nešioti ortodontinę plokštelę, breketus ar funkcinį aparatą vietos atstatymui ir sąkandžio korekcijai. 
   

  
 
 Kaip paruošti Jūsų mažąją atžalėlę vizitui pas odontologą?
 
Veskitės savo vaikučius kartu, kai patys einate gydytis dantų. Tegul mažieji sukasi aplinkui ir mato, kad mama ar tėtis tiesiog gydosi dantukus. Nesakykite vaikučiui, kad nereikia bijoti ar kad neskaudės lankantis pas gydytoją odontologą. Taip jūs tik sukelsite vaikučio galvelėje mintis, kad gal iš tikrųjų reikia bijoti, nes gali skaudėti. Tiesiog pasakykite mažiesiems, kad gydytojas suskaičiuos dantukus ir galbūt juos pavalys šepetėliu.

Mūsų klinikos gydytojos tikrai suras būdą kaip susitarti su Jūsų atžalėlėmis ir įteiks jiems Dantukų Karalystės princesės ar princo titulą už ryžtą ir drąsą išsigydžius dantukus.

Gal Jūsų mažyliai norėtų tapti Dantukų Karalystės princesėmis ar princais?
Norėdami užrašyti savo vaiką konsultacijai, susisiekite su mumis.