burnos higiena

Burnos higienos procedūra apima dantų apnašų, akmenų bei pigmentinių dėmių šalinimą, siekiant apsisaugoti nuo burnos ertmės ligų. Ji atkuria burnos švarą, mažina uždegiminių būklių riziką ir leidžia mėgautis sveika, nuostabiai atrodančia šypsena.

„Domus Dentes“ – odontologijos klinika Vilniuje, kuri teikia profesionalios burnos higienos paslaugas, pritaikytas individualiai kliento situacijai: atlikdami procedūrą atsižvelgiame į jūsų dantų ir dantenų būklę, apnašų kiekį, jautrumą bei esamas burnos sveikatos problemas.

„Domus Dentes“ – profesionali burnos higiena Vilniuje vaikams ir suaugusiems:

  • Pigmentinių dėmių, dantų akmenų ir apnašų sukeliančių dantų ėduonį bei uždegimus šalinimas naudojant ultragarsinę įrangą, odontologinius instrumentus ir „AirFlow“ metodą, kas užtikrina efektyvius rezultatus.
  • Mūsų klinikoje procedūra atliekama atsižvelgus į individualią kliento situaciją ir poreikius: pacientams, sergantiems periodontinėmis ligomis, nešiojantiems dantų implantus, protezus, breketus ar plokšteles, vaikams, turintiems jautrius dantis bei prieš estetinės odontologijos procedūras, tokias kaip dantų balinimas lazeriu.
  • Rekomendacijos po atliktos procedūros dantų priežiūrai namuose ir reikalingoms odontologinėms procedūroms (jei yra poreikis gydymui).
Odontologijos Klinika Vilniuje ☑️ Domus Dentes
vaiku dantu gydymas vilniuje
  • Inovatyvus dantų gydymas bei priežiūra
  • Patyrę specialistai
  • 23 metų patirtis

Kas yra burnos higiena?

Burnos higiena – tai odontologinė procedūra, kurios metu pašalinamos dantų apnašos, akmenys ir pigmentinės dėmės. Ši procedūra padeda apsisaugoti nuo dantų ėduonies, periodontito (parodontozės) dantenų uždegimo, ankstyvo dantų netekimo ir kitų burnos ertmės ligų.

Kadangi daugumos apnašų pašalinti patiems yra neįmanoma, reguliarus dantų ir burnos ertmės valymas klinikoje yra būtinas tinkamai dantų sveikatai ir išvaizdai palaikyti.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius (2 kartus per metus).

Tačiau yra išimčių:

  • Sergantiems periodonto ligomis – kas 3 mėnesius.
  • Nešiojantiems ortodontinius aparatus – kas 3–4 mėnesius dėl sudėtingesnės dantų priežiūros.
  • Turint prastus burnos higienos įpročius – kas 4 mėnesius, nes apnašos kaupsiasi greičiau.
  • Nėščioms moterims, rūkantiems ir dažnai vartojantiems alkoholį – kas 4–6 mėnesius dėl padidėjusios rizikos susirgti burnos ligomis.

Kodėl svarbu reguliariai atlikti burnos higieną?

Kasdienis dantų valymas namuose nepašalina visų apnašų, todėl jos kaupiasi, kietėja ir su laiku virsta dantų akmenimis. Tai sukuria palankias sąlygas bakterijoms, kurios gali sukelti dantų ėduonį ir kitas burnos sveikatos problemas. Kietosios dantų apnašos (akmenys) yra matomos plika akimi, dėl jų pasikeičia dantų spalva, suprastėja burnos kvapas.

1–2 kartus per metus atliekant burnos higienos higieną, ne tik apsisaugosite nuo įvairių burnos sveikatos problemų, tačiau kartu palaikysite puikią dantų išvaizdą.

Procedūros metu švelniai, bet kruopščiai išvalomos sunkiai pasiekiamos dantų vietos bei tarpdančiai, ko namuose padaryti patiems yra praktiškai neįmanoma. Tai efektyviausia profilaktinė priemonė prieš dantų ėduonį, periodontitą ir kitas rimtas burnos ertmės problemas.

Jei jau formuojasi pirmosios ligos užuomazgos, specialistas jas gali laiku pastebėti ir parekomenduoti reikalingą gydymą.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Procedūros metu yra pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos, taip užkertant kelią bakterijų kaupimuisi burnos ertmėje, dantų ir dantenų ligoms ir atkuriant patrauklią dantų estetiką.

Specialistas papildomai gali įvertinti jūsų plombų ar protezų būklę, esant poreikiui juos nupoliruoti.Jei jūsų dantys itin jautrūs – gali būti taikoma vietinė nejautra. Visas procesas trunka nuo 30 iki 60 minučių, priklausomai nuo individualios burnos būklės.

Bendras burnos ertmės būklės vertinimas

Pradedama nuo paciento burnos ertmės apžiūros, kurios metu higienistas įvertina dantų ir dantenų būklę bei nustato, ar reikalingas papildomas gydymas. Šiame etape specialistas aptaria su pacientu jo dantų problemas ir galimus sprendimus.

Dantų akmenų ir apnašų šalinimas

Naudojamas ultragarsinis skaleris, kuris pašalina dantų akmenis nuo dantų paviršiaus. Rankiniai instrumentai (kiuretės) pašalina likusias apnašas sunkiai pasiekiamose vietose, ypač aplink dantenų liniją ir periodonto kišenėse.

Pigmentinių dėmių šalinimas „Air Flow“ metodu

Dėl dažno arbatos ir kavos vartojimo, rūkymo susidarančios pigmentinės dėmės yra šalinamos „Air Flow“ metodu. Burnos higienistas, specialiu prietaisu purškiančiu stiprią vandens, oro ir perlų miltelių mišinio srovę, išvalo dantis ir atkuria natūralų jų atspalvį. Kadangi dantų paviršius yra veikiamas per atstumą, nėra jokios rizikos pažeisti dantų kietuosius audinius ar dantenas.

Be to, perlų milteliai pasižymi šarminiu poveikiu, todėl po procedūros dantys yra papildomai apsaugomi nuo ėduonies.

Dantų poliravimas

Po apnašų šalinimo dantys nupoliruojami naudojant specialią poliravimo pastą ir guminį šepetėlį. Šis procesas suteikia dantims lygumo, apsaugo juos nuo apnašų ir suteikia šypsenai natūralų blizgesį.

Rekomendacijos dantų priežiūrai

Procedūros pabaigoje higienistas suteikia individualių rekomendacijų, kaip geriausiai prižiūrėti dantis namuose, parenka tinkamiausias priemones (dantų šepetėlius, pastas, tarpdančių siūlus ar šepetėlius) pagal paciento poreikius. Jei nustatomi burnos ertmės ligų židiniai, patariama dėl gydymo plano.

Vietinė nejautra (jei reikia)

Jei pacientas turi jautrius dantis arba jaučia diskomfortą, gali būti atliekama vietinė nejautra, užtikrinant, kad procedūra bus neskausminga.

Dantų priežiūra po profesionalios burnos higienos

Rekomendacijos Aprašymas
Venkite dantis dažančių produktų 1-2 val. Vengkite maisto produktų ir gėrimų, kurie gali dažyti dantis, tokių kaip: raudonas vynas, kava ir arbata.
Nenaudokite tabako gaminių Nerūkykite ir nenaudokite tabako gaminių bent valandą po procedūros, nes jautrios dantenos gali pradėti kraujuoti.
Naudokite jautriems dantims skirtą pastą Naudojant pastą, skirtą jautriems dantims, sumažės diskomfortas valant dantis pirmuosius kartus po procedūros.
Jeigu kamuoja skausmas, vartokite vaistus Vartokite gydytojo paskirtus, skausmą malšinančius vaistus, jei skausmas tampa nepakeliamas.
Toliau rūpinkitės savo dantimis kaip įprasta Kruopščiai valykite dantis šepetėliu, naudokite dantų siūlą ir irigatorių, profilaktiškai lankykitės pas odontologą ir atlikite burnos higieną.

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K.) apie profesionalią burnos higieną

Kaip dažnai reikėtų lankytis pas burnos higienistą?

Rekomenduojama lankytis kas šešis mėnesius, bet esant specifinėms būklėms, kaip periodontito atvejais, reikėtų vizitų kas tris mėnesius.

Ar būtina atlikti profesionalią burnos higieną, net jei reguliariai valausi dantis?

Taip, namuose neįmanoma pašalinti visų apnašų, todėl svarbu reguliariai atlikti profesionalią higieną klinikoje.

Ar skalavimo skysčiai gali išvalyti sunkiai pasiekiamas apnašas?

Ne, skalavimo skysčiai yra tik papildoma priemonė burnos ertmės švarai palaikyti. Ji pilnai apnašų nepašalins.

Ar dėl tam tikrų įpročių, apnašos kaupiasi greičiau?

Taip, maisto produktai kaip kava, arbata ir žalingi įpročiai kaip alkoholio vartojimas ar rūkymas skatina apnašų susidarymą.

Ar po burnos higienos dantys tampa jautresni?

Taip, tai yra įprasta. Per keletą dienų jautrumas turėtų praeiti.

Ko negalima daryti iš karto po burnos higienos procedūros?

Reikėtų bent valandą nevalgyti dažančių maisto produktų, nerūkyti.

Ar burnos higiena yra skausminga procedūra?

Ne, tai nėra skausminga procedūra. Pacientams turintiems itin jautrius dantis rekomenduojama vietinė nejautra.

Ar atliekama burnos higiena vaikams?

Taip, burnos higiena atliekama ir vaikams. Specialistas atlieka dantų valymą, atsižvelgdamas į vaiko amžių, dantų būklę ir individualius poreikius.