Kas yra dantų protezavimas?

Dantų netekimas yra nemaloni problema, tačiau ji turi savo sprendimo būdą – dantų protezavimą.Tai būdas, leisiantis jums pakeisti prarastus dantis ar danties dalį naujais pilnaverčiais dantimis. Dantų protezai yra dviejų pagrindinių rūšių – fiksuoti ir išimami.

Fiksuoti protezai

Fiksuoti protezai taip pat yra dviejų rūšių – dantų vainikėliai ir tiltiniai protezai. Jei dantis yra pažeistas, natūraliai susidėvėjęs ar nuskilęs, tuomet yra naudojamas dantų vainikėlis. Jis sustiprina dantį ir pagerina jo išvaizdą. Dantų vainikėliai yra gaminami iš metalo keramikos, bemetalės keramikos arba cirkonio keramikos.

Vainikėlio medžiaga ir spalva parenkamos taip, kad vainikėlis atrodytų kaip natūralus dantis ir leistų pacientui patogiai jaustis ir laisvai šypsotis. Vienas ar keli prarasti dantys gali būti pakeisti tiltiniais protezais. Tiltelis fiksuojamas ant danties, kuris yra šalia prarasto danties, o viduryje būsiantis dirbtinis dantis atstato vientisą dantų eilę.

Ką daryti, jei trūksta visų dantų?

Tuomet naudojamas išimamas dantų protezas. Toks protezas pakeičia visus apatinius arba viršutinius dantis. Šis protezavimo būdas yra rekomenduojamas tada, kai nėra galimybės protezo fiksuoti ant kitų dantų ar implantų. Prie dantų protezų reikia priprasti, be to, jiems prisitaikant prie burnos audinio, gali prireikti tam tikrų koregavimų. Tačiau kokybiški ir gerai prižiūrimi dantų protezai gali jums tarnauti visą gyvenimą.