Dantų protezavimas Vilniuje

Dantų protezavimas Vilniuje

Dantų protezavimas – tai procedūra kuomet atstatomas vieno ar kelių dantų normalus funkcionalumas ir būklė.

Dantų netekimas – nemaloni problema su kuria gali susidurti bet kokio amžiaus žmogus. Laimei tam yra sprendimas – dantų protezavimo procedūra. Šis gydymas leidžia pakeisti prarastus dantis ar danties dalį naujais pilnaverčiais dantimis.

Dantų klinikos „Domus Dentes“ atliekamas Dantų protezavimas Vilniuje – kokybiškas, patikimas ir už prieinamą kainą. Leiskite mūsų specialistams padėti jums susigrąžinti nuostabią šypseną!

Kodėl verta rinktis šią procedūrą?

Odontologijos Klinika Vilniuje ☑️ Domus Dentes
vaiku dantu gydymas vilniuje
  • Inovatyvus dantų gydymas bei priežiūra
  • Patyrę specialistai
  • 23 metų patirtis

Protezavimas – pats geriausias būdas atstatyti prarastus sveikuosius kietųjų dantų audinius kurių žmogus neteko dėl karieso ir kitų panašių burnos ertmės ligų, prastai atlikto plombavimo ar tiesiog dantų nudylimo.

Dažnai šis gydymo būdas yra taikomas ir po endodontijos procedūrų (šaknies kanalo gydymo), kadangi po jo padidėja tikimybė dantų skilimams, šaknų lūžiams.

Kas atliekama prieš procedūrą?

Prieš atliekant dantų protezavimą, labai svarbus esamos dantų būklės vertinimas iš specialisto.

Mūsų klinikoje, prieš gydymą protezais, yra atliekamos šios procedūros:

  1. Dantų būklės įvertinimas – specialistas įdėmiai įvertina jūsų esamą dantų būklę.
  2. Problemų nustatymas – atlikus dantų būklės vertinimą identifikuojamos pagrindinės probleminės vietos kurias būtina spręsti.
  3. Parenkamas gydymo planas – išgryninus pagrindines problemas, gydytojas odontologas paruoš gydymo planą pagal jūsų situaciją.

Verta paminėti ir tai, jog esant sudėtingesnei situacijai, mūsų klinikos specialistai gali jums gydymo plane rekomenduoti papildomas endodontinio gydymo ar implantavimo procedūras. Protezuoti dantis galima tik tuomet kai jie yra tinkamai tam paruošti.

Kaip vyksta dantų protezavimas?

Pagal kokią specifiką vyks dantų protezavimo procedūra priklausys nuo konkretaus paciento atvejo.

Atlikus tikslų dantų būklės vertinimą, išaiškės kokio tipo protezai bus tinkamiausi jūsų situacijai (fiksuoti ar išimami). Taip pat gydymo eiga priklausys ir nuo jūsų finansinių galimybių, noro laikytis odontologo sudaryto plano ir kitų esminių aspektų.

Kokios pagrindinės protezų rūšys?

Protezai būna dviejų pagrindinių rūšių – fiksuoti arba išimami protezai.

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti protezai taip pat yra dviejų rūšių – dantų vainikėliai ir tiltiniai protezai.

Jei dantis yra pažeistas, natūraliai susidėvėjęs ar nuskilęs, tuomet yra naudojamas dantų vainikėlis ant implanto ar nuosavų dantų. Jis sustiprina dantį ir pagerina jo išvaizdą. Dantų vainikėliai yra gaminami iš metalo keramikos, bemetalės keramikos arba cirkonio oksido keramikos.

Vainikėlio medžiaga ir spalva parenkamos taip, kad vainikėlis atrodytų kaip natūralus dantis ir leistų pacientui patogiai jaustis ir laisvai šypsotis.

Vienas ar keli prarasti dantys gali būti pakeisti tiltiniais protezais ant implantų ar dantų. Tiltelis fiksuojamas ant danties, kuris yra šalia prarasto danties, o viduryje būsiantis dirbtinis dantis atstato vientisą dantų eilę.

Išimami dantų protezai

Tarp išimamų dantų protezų rūšių paprastai taip pat yra išskiriamos dvi pagrindinės rūšys: dantų plokštelės ir lanko atraminiai protezai.

Dantų plokštelės yra taikomos sudėtingiausiais atvejais kuomet pacientas neturi visų dantų ar keleto dantų eilių. Iš plastiko ir baltų dantų pagaminti protezai yra kabinami ant paciento esamų dantų ar jų implantų.

Atraminiai protezai, tuo tarpu, jau tiks ir paprastesniems atvejams. Jie pacientui sukelia mažiau diskomforto ir yra fiksuojami kur kas paprasčiau nei minėtos plokštelės, todėl yra laikomos pranašesniu pasirinkimu.

Vienaip ar kitaip, išimami dantų protezai naudojami tokiu atveju jeigu žmogaus situacija yra sudėtinga ir nėra galimybės tinkamai panaudoti fiksuoti protezų ant esamų dantų ar jų implantų.

Ar protezavimas – procedūra visam laikui?

Taip, iš esmės, gerai atliktas dantų protezavimas gali žmogui tarnauti daug metų į priekį. Nors atlikus pirminę procedūrą, keletas korekcijų dar bus reikalinga kol apsiprasite prie protezų, paprastai tai būna sprendimas ilgam.