Žandikaulio sąnario gydymas

Žandikaulio sąnarys – sudėtinga mūsų organizmo dalis, atliekanti įvairius judesius, būtinus kalbėjimui ir maisto kramtymui.

Deja, įvairūs veiksniai, tokie kaip patirtos dantų traumos, netaisyklingas sąkandis ar netinkami jų priežiūros įpročiai, gali sukelti įvarias smilkininio apatinio žandikaulio sąnario problemas, kurios kels skausmą ir diskomfortą.

Tinkamas žandikaulio sąnario gydymas yra būtinas norint išvengti ilgalaikių dantų ir bendros mūsų sveikatos komplikacijų.

Odontologijos klinika “Domus Dentes” siūlo profesionalų, individualizuotą žandikaulio sąnario gydymą įvertinus kiekvieno paciento turimas problemas ir taikant pažangiausias gydymo metodikas.

Odontologijos Klinika Vilniuje ☑️ Domus Dentes
vaiku dantu gydymas vilniuje
 • Inovatyvus dantų gydymas bei priežiūra
 • Patyrę specialistai
 • 23 metų patirtis

Kas byloja, jog reikalingas žandikaulio sąnario gydymas?

Žandikaulio sąnario problemos gali pasireikšti įvairiomis formomis – sąnario, galvos, veido, kaklo skausmais, ūžesiu ausyse, ar sunkumais žiojantis.

Tokios problemos dažniausiai atsiranda dėl netaisyklingo sąkandžio, ilgalaikio patiriamo streso ar netinkamos žandikaulio padėties. Turimi sutrikimai gali trukdyti kasdieniams veiksmams tokiems kaip valgymas ar kalbėjimas ir kartu neigiamai veikti mūsų bendrą gyvenimo kokybę.

Svarbu suprasti, kad ankstyvas žandikaulio sąnario problemų nustatymas ir tinkamas gydymas yra būtinas ne tik į geresnei dantų sveikatai, bet ir bendrai sveikatos gerovei.

Kokiais simptomais pasireiškia apatinio žandikaulio sąnario sutrikimai?

Simptomas Aprašymas
Skausmas žandikaulyje Dažniausiai pasireiškia rytais, arba žiojantis, bet kuriuo dienos metu. Gali būti jaučiamas nuolatinis skausmas arba tik tam tikrais periodais. Neretai kartu jaučiama įtampa veido raumenyse ar sprande.
Galvos skausmai ir ūžimas ausyse Dažnai jaučiamas ir galvos skausmas smilkinio srityje, ausų ūžimas.
Garsai judinant žandikaulį Traškėjimas, čirškėjimas (griežimas dantimis) ar kitokie garsai judinant žandikaulį.
Diskomfortas ar skausmas kramtant Jaučiamas žandikaulio sąnario skausmas kramtant, išsižiojant ar uždarant burną.
Netolygus sąkandis Pastebimas netolygus sąkandis, jaučiama, kad dantys nesueina taip kaip įprasta.

Kokios yra pagrindinės žandikaulio sąnario ligas ar sutrikimus lemiančios priežastys?

 1. Netaisyklingas sąkandis: Netaisyklingas sąkandis sukelia nevienodą spaudimą žandikaulio sąnariui, dėl ko gali atsirasti įtampa ir skausmas.
 2. Traumos: Įvairios traumos gali sukelti žandikaulio sąnario sužalojimus, lūžius ar išnirimus, kas sukelia ilgalaikius sutrikimus.
 3. Stresas ir įtampa: Ilgalaikis stresas ir įtampa gali sukelti nevalingą griežimą dantimis, žandikaulio raumenų įsitempimą.
 4. Artritas: Uždegiminiai procesai žandikaulio sąnaryje, tokie kaip artritas, gali sukelti skausmą, judėjimo sutrikimus ir net sąnario deformacijas.
 5. Genetiniai veiksniai: Kai kurie žandikaulio sąnario sutrikimai gali būti paveldimi, o tam tikri genetiniai veiksniai turi įtakos jų atsiradimui.
 6. Ligos ir sutrikimai: Kai kurios sisteminės ligos ar sutrikimai, pvz., fibromialgija ar bruksizmas (griežimas dantimis), gali turėti įtakos žandikaulio sąnario sveikatai.

Žandikaulio sąnario sutrikimų gydymas. Dažniausiai taikomi metodai.

 • Kineziterapija: Tinkamai parinktos mankštos ir fizinių pratimų programos padeda sumažinti raumenų įtampą bei ištaisyti žandikaulio padėtį.
 • Ortodontinis gydymas: Ortodontinis gydymas yra taikomas tais atvejais, kai žandikaulio sąnario sutrikimą bei atitinkamų raumenų įtampą lemia netinkamas sąkandis arba netaisyklingos formos dantys.
 • Burnos chirurgija: Naudojamas esant rimtoms struktūrinėms problemoms. Paprastai rekomenduojama tuo atveju, kai kitoks gydymas neduoda rezultatų.
 • Dantų atkūrimas: Restauruojant prarastus dantis, siekiama atstatyti tinkamą dantų tarpusavio kontaktą ir sąkandžio aukštį.
 • Kompleksinis gydymas: Derinant kelis gydymo metodus, siekiama pasiekti geriausią galimą rezultatą. Tai gali apimti medicinines ir ne medicinines priemones.

Žandikaulio sąnario gydymo eiga mūsų klinikoje

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimus gydome individualiai priklausomai nuo paciento situacijos ir būklės. Šioje srityje besispecializuojantys gydytojai-odontologai atlieka išsamius tyrimus ir sutrikimo diagnozę, įvertinant paciento simptomus ir anamnezę.

Toliau, remiantis gautais duomenimis, sudaromas asmeninis gydymo planas, kuris gali apimti vieną ar kelis iš minėtų gydymo metodų. Puikiai suprantame, jog viso proceso metu yra svarbus reguliarus paciento būklės stebėjimas ir vertinimas, siekiant užtikrinti gydymo efektyvumą ir paciento komfortą.