Dantų tiesinimas breketais ir plokštelėmis

 

pieniniu dantu gydymas

Pieninis sukandimas

Sudygę tik pieniniai dantys

Kiekvienas pieninis dantis saugo vietą nuolatiniam dančiui, o jam iškritus per anksti, dažniausiai atsiranda vietos trūkumas nuolatiniams dantims, todėl jie gali augti kreivai.

Tokiu atveju vaikui teks nešioti ortodontinę plokštelę tam, kad atstatytų prarastą vietą nuolatiniam dančiui.

 

Mišrus sukandimas

Dalis pieninių dantų ir jau dygsta nuolatiniai

Ortodontinis gydymas mišriame sukandime dažniausiai pradedamas išdygus viršutinio žandikaulio pirmiems nuolatiniams krūminiams dantims. Trumpai apie juos – tai sukandimo pagrindas, savotiški vedliai į taisyklingą sukandimą.

Kam nešioti plokštelę, jei vėliau viską galima pataisyti breketais?

Ortodontinės plokštelės dažniausiai naudojamos vietos nuolatiniams dantims padarymui ir viršutinio ar apatinio žandikaulio plėtimui. Jei sudygo visi nuolatiniai dantys, liko sulaukti tik viršutinių iltinių ir apatinių antrų premiliarų – penkiukių. Jiems trūksta vietos, o vaikas nenešiojo plokštelės? Gydymas bus ilgesnis, brangesnis ir sudėtingesnis. Kartais gali tekti šalinti nuolatinius dantis tam, kad būtų vietos kreiviems dantims.

Nuolatinis sukandimas

Pieniniai dantys jau iškritę, dygsta ar jau išdygę nuolatiniai dantys

Dažniausiai gydymas atliekamas breketais. Gydymas breketais susideda iš keleto etapų. Pirmo – dantys išlyginami breketais, antro – retencijos, kai išlyginti dantys stabilizuojami plokštelėmis (reteineriais) ar vielutėmis. Pirmasis etapas užtrunka nuo pusantrų iki dvejų metų, o antrasis – apytiksliai porą metų. Antras etapas yra labai svarbus tam, kad Jūsų dantys išliktų tiesūs. Nenešiojant reteinerių arba juos nešiojant nesilaikant gydytojo nurodymų yra didelė tikimybė, kad dantys gali vėl pasikreivinti.