ortodontas Vilniuje

Ortodontas Vilniuje

Domus Dentes ortodontai yra savo srities specialistai, kurie pasiruošę padėti Jūsų vaikui turėti gražią ir sveiką šypseną. Mes pasiruošę pasiūlyti aukščiausios kokybės dantų tiesinimo paslaugas, skambinkite mums jau dabar ir susitarkite dėl dantų tiesinimo konsultacijos!

Mes garantuojame, kad mūsų specialistai pasirūpins jūsų vaiko dantų tiesinimo procesu ir suteiks jam patogią ir efektyvią gydymo patirtį. Jūsų vaikas vertas gražių ir sveikų dantų, todėl pasirinkite Domus Dente kliniką, kurioje bus išrinktas geriausias dantų tiesinimo būdas konkrečiai jūsų atveju.

Klinikos „Domus dentes“ odontologai, dantų tiesinimo paslaugas Vilniuje teikia jau daugiau kaip 20 metų, todėl mūsų specialistai nesunkiai suras geriausią ortodontinio gydymo sprendimą jums.

Odontologijos Klinika Vilniuje ☑️ Domus Dentes
vaiku dantu gydymas vilniuje
 • Inovatyvus dantų gydymas bei priežiūra
 • Patyrę specialistai
 • 23 metų patirtis

Ortodontinis gydymas. Kokie yra pagrindiniai jo privalumai?

Ortodontija – odontologijos sritis apimanti įvairias dantų ir žandikaulio diagnostines, prevencines bei gydymo procedūras su tikslu atstatyti taisyklingą šių sričių formą bei pagerinti jų būklę. Toks gydymas prisideda ne tik prie geresnės burnos ertmės sveikatos ir paprastesnės dantų priežiūros, tačiau svarbiausia – leidžia žmogui jaustis užtikrintai ir vėl džiaugtis nuostabia šypsena.

Tokio tipo gydymas suteikia nemažai privalumų tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Pagrindiniai iš jų yra:

 • Geresnė dantų sveikata – pagrindinis tokių gydymo procedūrų tikslas – atstatyti taisyklingą žmogaus sąkandį ir žandikaulio formą. Tai ne tik padeda užtikrinti geresnę dantų sveikatą, tačiau kartu užkerta kelią karieso formavimuisi bei dantenų ligoms.
 • Daugiau pasitikėjimo savimi – taisyklingi dantys ir žandikaulis užtikrina gražią žmogaus šypseną. Drąsiai besišypsantis žmogus jaučiasi kur kas labiau užtikrintai, labiau pasitiki savimi.
 • Žmogus atrodo patraukliau – ortodontinis gydymas padeda atstatyti taisyklingą dantų ir veido-žandikaulių sistemos struktūrą, leidžia džiaugtis nuostabia šypsena, kas suteikia žmogui patrauklumo.
 • Dantys geriau atliks savo funkciją – taisyklingas sąkandis ir žandikaulio forma užtikrins ne tik paprastesnį maisto kramtymą, tačiau kartu leis žmogui lengviau kalbėti nei anksčiau.
 • Ilgalaikiai privalumai – toks gydymas taip pat padės užkirsti kelią įvairioms dantų ir burnos ertmės problemoms ateityje, bus užtikrinama geresnė burnos higiena.

Vaikų ortodontas Vilniuje. Ką svarbu žinoti apie šį gydymą tėveliams?

Ortodontinis gydymas arba kitaip dantų tiesinimas – viena iš dažniausių odontologinių procedūrų atliekamų vaikams.

Jei matote, jog jūsų vaiko dantys yra netaisyklingai išsaugę, kreivi ar susigrūdę, pastebite akivaizdžias žandikaulio ar veido asimetrijas – tai yra ženklai, jog vaikui yra reikalingas ortodontinis gydymas padėsiantis sutvarkyti dantis ir sąkandį.

Kas dar byloja, jog vaikui reikalinga ortodonto pagalba?

 • Griežimas dantimis
 • Sunku kramtyti ar nuryti maistą
 • Atsikišęs viršutinis ar apatinis žandikaulis
 • Kalbos sutrikimai
 • Apatiniai dantys dengia viršutinius.

Ir t.t.

Nors tinkamas ortodontinis dantų gydymas yra įmanomas ir vyresniame amžiuje, mūsų klinikos specialistai rekomenduoja pasirūpinti dantų ir žandikaulio sveikata dar vaikystėje ar paauglystėje.

Paprasčiausia to priežastis – jaunesniame amžiuje šių problemų sprendimas yra kur kas paprastesnis ir greitesnis. Be to, kuo anksčiau bus sutvarkyti dantys ir sąkandis, tuo jaunam žmogui bus mažiau jaučiamo diskomforto ar kompleksų dėl prastai atrodančių dantų.

Kaip atliekamas dantų tiesinimas mūsų klinikoje?

Prieš pradedant šią procedūrą, gydytojas ortodontas tinkamai įvertins žmogaus sąkandį ir dantų būklę, parinks tinkamiausią gydymo metodiką pagal jo situaciją.

Atliekant ortodontinį gydymą, mūsų klinikoje yra naudojami šie du ortodontiniai aparatai:

Ortodontinės plokštelės (Dantų tiesinimas plokštelėmis)

Ortodontinės plokštelės yra išimamo pobūdžio gydymo aparatas pasižymintis plastikiniu pagrindu ir metaliniais tvirtinamaisiais elementais. Nors šis sąkandžio ir dantų tiesinimo sprendimas yra kiek pigesnis, pacientas gydymo metu paprastai jaučia daugiau diskomforto.

Breketai (Dantų tiesinimas breketais)

Breketai, atvirkščiai, jau yra fiksuoto pobūdžio ortodontiniai aparatai. Jų pagrindinė savybė yra kabių sistema uždedama ant dantų paviršiaus ir pritvirtinama ortodontiniais lankais. Breketų gydymo metodas yra populiariausias mūsų klinikoje, leidžiantis itin efektyviai koreguoti dantis ir sąkandį.

Kiek trunka ortodontinio gydymo procesas?

Kiek tiksliai truks ortodontinis gydymas priklausys nuo kelių pagrindinių dalykų.

Tai yra:

 1. Technikos kuri naudojama klinikoje pažangumo
 2. Gydymo sudėtingumo pagal individualią paciento situaciją
 3. Paciento amžiaus
 4. Žmogaus noro gydytis turimas problemas ir laikytis specialisto rekomendacijų

Iš patirties galime sakyti, jog pilnas ortodontinio gydymo kursas įprastai trunka nuo 12 iki 24 mėnesių, tuo atveju jei pacientas griežtai laikosi numatyto rėžimo ortodontinio gydymo metu ir atvyksta pas specialistą pakartotiniams vizitams.

Pakartotiniai vizitai pas ortodontą gydymo progresui stebėti, turėtų vykti kas maždaug 4-8 savaites.

Žinoma, jei žmogus nepaiso gydytojo nurodymų, praleidžia apsilankymus, tuomet gydymo trukmė bus ilgesnė. Jei norite optimalių rezultatų ir kaip įmanoma greičiau susitvarkyti dantis bei sąkandį, į gydymą reikėtų žiūrėti atsakingai.

Verta paminėti ir tuos atvejus kuomet ortodontinio gydymo kursas užtrunka ilgiau nei įprasta dėl paciento situacijos sudėtingumo. Tokiu atveju, gydymas dažniausiai vyksta keliais etapais, o apart tiesinimo ortodontiniu aparatu, neretai būna numatyta ir papildoma chirurginė procedūra.

Dažniausi ortodontinio gydymo mitai

Apie dantų tiesinimą ir šios procedūros ypatybes sklando nemažai mitų. Mūsų klinikos dantų specialistai išsklaido juos žemiau.

Mitas Nr.1 – Ortodontinis gydymas yra tik kosmetinė procedūra

Faktas: Nors taisyklinga dantų ir žandikaulio forma prisideda prie patrauklesnės žmogaus išvaizdos, ortodontija taip pat leidžia užtikrinti geresnę dantų bei burnos ertmės būklę, padeda užkirsti kelią įvairioms ligoms.

Mitas Nr. 2 – Ortodontija tinkama tik vaikams ir paaugliams

Faktas: Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas ne tik vaikams ar paaugliams, tačiau ir suaugusiems, todėl niekada nevėlu imtis dantų tiesinimo. Tiesa, kuo ankstesniame amžiuje pradedamas toks gydymas, tuo jis vyksta paprasčiau.

Mitas Nr. 3 – Dantų tiesinimas yra labai skausminga procedūra

Faktas: Nors pacientas gali jausti kažkiek diskomforto gydymo pradžioje, iš esmės ortodontija gali būti laikoma viena iš mažiausiai skausmo sukeliančių dantų procedūrų. Jei su plokštelėmis ar breketais jaučiatės itin nemaloniai, pasikonsultuokite su odontologu apie vaistus leisiančius sumažinti jaučiamą diskomfortą.

Mitas Nr. 4 – Ortodontinis gydymas trunka labai ilgai

Faktas: Kiek tiksliai trunka toks dantų gydymas labai priklauso nuo individualios paciento situacijos. Vieniems gali užtekti kelių mėnesių, kitiems tiesinimas gali užsitęsti ir keletą metų.

Mitas Nr. 5 – Dantų tiesinimas yra labai brangus

Faktas: Vėl gi, kaina taip pat priklausys nuo paciento situacijos ir kokio sudėtingumo ortodontinis gydymas bus reikalingas. Mūsų klinika taiko itin lanksčias mokėjimo galimybes ortodontijos paslaugoms bei bendradarbiauja su draudimo bendrovėmis, todėl padėsime surasti geriausią sprendimą pagal jūsų biudžetą.