Gydytojas pasakė, kad teks gydyti šaknies kanalą?

Neišsigąskite. Kai danties nervas pažeistas negrįžtamai, tai vienintelis būdas išgydyti dantį. Tai nėra skausminga procedūra – gydytojas visuomet suleis nuskausminamųjų vaistų. Šioks toks diskomfortas ir skausmas po kanalų valymo gali būti juntamas, tačiau tai menkniekis, palyginus su tuo, kad galėjote prarasti dantį.

Šaknies kanalo gydymas

Danties nervą negrįžtamai gali pažeisti kariesas ar trauma, o tuomet sutrinka jo kraujotaka, prasideda mikrobų sukeltas uždegimas, todėl imate jausti skausmą. Kartais tokie dantys patamsėja. Procedūros metu gydytojas su specialiais instrumentais valo šaknies kanalą, daro ne mažiau kaip dvi rentgeno nuotraukas, o išvalytą šaknies kanalą užpildo specialiai tam skirta plombavimo medžiaga. Kanalų gydymui Jums gali prireikti nuo vieno iki trijų ar keturių apsilankymų – tai lemia danties šaknų skaičius ir uždegimo sunkumas.

Šaknies kanalas išgydytas. Kas toliau?

Išgydžius šaknies kanalą ir iš jo pašalinus infekciją, dantis apsaugomas nuo tolesnio gedimo. Jei dantis patamsėjęs, jį galima išbalinti. Nedaug karieso pažeistą danties vainiką užtenka atstatyti plombomis. Jei danties vainiko neįmanoma atstatyti plombomis, teks protezuoti pasirinktos konstrukcijos vainikėliais.

Danties ar aplinkiniai audiniai pažeisti taip, kad šaknies kanalo gydymas nebepadės

Tokį dantį teks pašalinti. Atidėdami šią procedūrą, galite sulaukti aplink dantį esančių audinių pūlingo uždegimo. Jei Jūsų gydytojas rekomenduoja pašalinti dantį – patikėkite, jis tikrai žino, kad tai vienintelis būdas apsaugoti Jus nuo didesnių nemalonumų. Atsiradusį defektą visada galėsite užpildyti įvairios konstrukcijos protezais.

Klinikos gydytojai

Veido ir žandikaulių chirurgas, medicinos mokslų daktaras

Linas Zaleckas

Vaikų odontologė

Greta Bugarevičiūtė

Endodontologė

Gerda Malinauskienė

Gydytojas ortodontas

Mindaugas Šarva

Endodontijos kainos

Konsultacija 15 €
Danties kanalo gydymas 80 €
Danties kanalo pergydymas 100 €
Gutaperčios ar cemento išėmimas iš kanalo 20 €
Endo kaiščio ar varžto išėmimas 20 €
Kalcifikuoto ar sudėtingo morfologijos kanalo platinimas 50 €

 Susisiekite su mumis el.paštu.

klinika@dentes.lt