vaiku odontologas vilniuje

Vaikų odontologas Vilniuje

Domus Dentes yra puiki vaikų odontologijos klinika, kuri teikia aukščiausios kokybės odontologijos paslaugas mažiesiems pacientams. Odontologas Mindaugas ir jo asistentai puikiai žino kaip efektyviai padėti mažiesiems pacientams įveikti dantų gydymo fobiją.

Derindami efektyviausius vaikų elgesio valdymo metodus su modernia įranga ir aukšta kompetencija, jie sukuria neprilygstamą patirtį tiek pacientams, tiek jų tėvams. Su sedacijos paslauga ir ortodontais vienoje vietoje jūsų vaikas gali gauti geriausią priežiūrą po vienu stogu.

Todėl kviečiame Jus apsilankyti Domus Dentes klinikoje ir užtikrinti savo vaikui geriausią odontologinę patirtį jau šiandien!

Odontologijos Klinika Vilniuje ☑️ Domus Dentes
vaiku dantu gydymas vilniuje
  • Inovatyvus dantų gydymas bei priežiūra
  • Patyrę specialistai
  • 23 metų patirtis

Vaikų dantų gydymas. Kada vaikui reikia apsilankyti pas odontologą?

Norint palaikyti gerą burnos sveikatą, tinkami jos priežiūros įpročiai turėtų būti pradedami formuoti dar ankstyvoje vaikystėje, kuomet pieniniai dantys dar vos pradėjo dygti. Tokiu būdu gali būti sėkmingai išvengta įvairių dantų problemų kurias sukelia bakterijos atsidarusios dėl prasto ar nepakankamo ertmės valymo.

Vis dėl to, net ir susidūrus su tam tikra dantų problema, nusiminti nereikėtų. Mūsų klinikos odontologai dirba tam, kad išspręstų šias problemas ir užtikrintų, jog jūsų atžala į dantų gydymą žvelgtų be baimės ir džiaugtųsi sveikais dantimis!

Manome, jog pirmąjį vizitą pas vaikų odontologą reikėtų planuoti profilaktiškai, vos tik išdyga pirmieji pieniniai dantys. Tinkamai įvertinus burnos sveikatos būklę, odontologas tėvams tikslingai patars, kaip reikėtų prižiūrėti vaiko dantis, tam, kad jie negestų.

Jeigu atvedamas vaikas jau turi tam tikrą problemą su dantimis, tuomet specialistas paruošia tinkamą probleminės vietos gydymo planą. Taip yra užtikrinama, jog gera vaiko burnos sveikata bus išlaikyta ir tuomet, kada pieniniai dantys iškris ir pradės vystytis nuolatiniai.

Išdygus pirmiems nuolatiniams krūminiams dantukams taip pat būtinai apsilankykite pas odontologą. Ką tik išdygusių nuolatinių dantų vagelės yra silpniau mineralizuotos, todėl yra didesnė karieso atsiradimo rizika. Gydytojas jums pasiūlys padengti dantų vageles silantais, taip užkertant kelią maisto rinkimuisi ir karieso vystymuisi.

Taigi, nelaukite, kol vaikas pasakys, jog jam skaudą dantį ir kreipkitės profilaktinei apžiūrai kaip įmanoma anksčiau.

vaiko paruosimas odontologijos vizitui

Kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą?

Veskite savo vaikus kartu, kai patys einate gydytis dantų.

Tegul mažieji sukasi aplinkui ir mato, kad mama ar tėtis gydosi dantis. Nesakykite vaikui, kad nereikia bijoti, kad neskaudės lankantis pas gydytoją odontologą.

Taip jūs tik sukelsite vaiko galvoje mintis, kad iš tikrųjų reikia bijoti, nes gali skaudėti. Tiesiog pasakykite mažiesiems, kad gydytojas suskaičiuos dantis ir galbūt juos pavalys šepetėliu.

Pieninių dantų gydymas yra itin svarbus

Pastebime, jog tėveliai dažnai laikosi nuomonės, kad pieninių dantų gydyti paprasčiausiai neapsimoka – juk jie vistiek greitai iškris. Tačiau tai yra labai klaidinga nuomonė.

pieniniu dantu gydymas

Visų pirma, pieninių dantų pažeidimai vaikui gali sukelti daug skausmo ir diskomforto, kas gali sutrikdyti jo įprastą mitybą ir privesti elgsenos pokyčių ar apskritai sugadinti pačių dantų išvaizdą.

Antras dalykas – infekcinė grėsmė. Dėl prastos burnos ertmės priežiūros atsiradęs užkrėtimas gali pažeisti nuolatinio danties užuomazgas.

Be to, pieniniai dantys saugo vietą nuolatiniam dančiui ir daro įtaką sąkandžio aukščiui.

Per anksti netekus pieninių dantų dažniausiai turėsite vietos ir sukandimo problemų, teks nešioti ortodontinę plokštelę, breketus ar funkcinį aparatą vietos atstatymui ir sąkandžio korekcijai.

Taigi, atsainiai žiūrint į pieninius dantis ir jų priežiūrą, vaikui gali tekti ne tik daugiau kankintis, tačiau kartu yra didelė rizika pakenkti jo nuolatiniams dantims.

Dėl kokių dažniausių priežasčių atsiranda vaikų dantų ligos?

Kaip dažniausia priežastis dėl ko atsiranda vaikų dantų problemos galima įvardinti prastą ar nepakankamą burnos higieną bei pavėluotą ar atmestiną profilaktinę priežiūrą. Nebūtų klaidinga teigti, jog iki tol kol vaikai išmoks pilnai valytis savo dantis patys, už jų burnos sveikatą ir grožį yra atsakingi tėvai.

Apart būtinybės rodyti taisyklingos burnos higienos pavyzdį namuose ir padėti vaikams dantis tinkamai išsivalyti, patys tėveliai neturėtų pamiršti profilaktinių vizitų pas odontologą.

Lankantis maždaug po 2 kartus per metus galima labai lengvai sekti tiek jūsų, tiek jūsų atžalos burnos sveikatą ir pastebėjus kokią problemą, nedelsiant imtis jos gydymo.

Kokios dažniausios klaidos daromos prižiūrinti vaikų dantis?

Pagrindinė dantų priežiūros klaida yra paprasčiausias jų apleidimas ir pavėluotas atsiradusių problemų sprendimas. Ne paslaptis, jog vaikai mėgsta įvairius saldumynus ar gėrimus, kurie tinkamai neprižiūrint burnos ertmės gali sudaryti sąlygas dantų problemų, tokių kaip ėduonis (dantų kariesas) ir t.t., vystymuisi.

Susirūpinimas dėl savo atžalos dantų sveikatos tik tuomet, kada jam juos pradeda skaudėti yra labai blogas tėvų požiūris į dantų priežiūrą.

Kadangi sulaukus maždaug 6-7 metų susiformuoja pirmi savarankiški dantų valymosi įpročiai, jūsų tikslas turėtų būtų išmokyti vaiką tai daryti taisyklingai ir atsakingai.

Iki to laiko, žinoma, dantis vaikas valysis su jūsų pagalba.

vaiku odontologas vilniuje

Kaip reikia tinkamai valyti vaikų dantis?

Prie to pačio, naudinga būtų aptarti ir patį dantų valymo principą ankstyvoje vaikystėje.

Paprastai pirmiesiems dantukams prižiūrėti pilnai užteks nedidelio drėgno medžiagos gabalėlio tinkamai išvalančio burnos ertmę.

Sulaukus vienerių metų ir pradėjus dygti krūminiams dantims, jau galima pereiti prie minkšto dantų šepetėlio, leisiančio lengviau pasiekti ir išvalyti dantukus.

Kalbant apie dantų pastą, kol vaikas nesupranta, jog dantų pastą reikia išspjauti po valymosi, reikėtų naudoti pastą neturinčios fluoro. Kiek vėliau, atsiradus įpročiui išspjauti, jau galima pereiti ir prie fluorinių pastos variantų.

Ne pro šalį būtų vaiką išmokyti valytis ir dantukų siūlu, kadangi jų augimo metu atsiranda patogesnės sąlygos ėduonies formavimuisi.

Ar vaikų dantų gydymas skiriasi nuo skirto suaugusiems?

Iš esmės tiek vaikų, tiek suaugusių dantų gydymas žvelgiant iš procedūrinės perspektyvos yra identiškas, tačiau skiriasi pats gydytojo-odontologo darbo principas.

Norint užtikrinti, jog vaikas jaustųsi saugiai, o ateities vizitai pas gydytoją neatrodytų baisūs, specialistas privalo ne tik aukščiausiu lygmeniu išmanyti savo profesiją, tačiau kartu mokėti su vaikais bendrauti, juos nuraminti, sukurti teigiamą atmosferą ir efektyviai išspręsti visas jų dantų problemas.

Klinikoje „Domus Dentes“ dirbantys odontologijos specialistai gali užtikrinti būtent tai. Garantuojame, jog vizitas pas mus praeis be jokios įtampos ar didesnių skausmų.