Dantų rentgenas. Kas tai ir kodėl jis reikalingas?

dantų rentgenas

Dantų rentgenas – ko gero pati populiariausia diagnostinė procedūra atliekama odontologijos klinikose. Tiksli panoraminė nuotrauka specialistui yra itin svarbi norint nustatyti visos burnos ertmės, dantų, žandikaulio ir aplinkui esančių sričių būklę.

Prieš pradedant bet kokio tipo dantų gydymą, nesvarbu ar tai būtų estetinis plombavimas, ortodontija ar burnos chirurgija, rentgenologinis tyrimas yra vienas iš pirmųjų žingsnių nuo kurio gydymas įprastai ir prasideda.

Šiame straipsnyje – plačiau apie dantų rentgeną ir kaip jis pasitarnauja nustatant pagrindines dantų bėdas.

Ši procedūra – vienas pirmųjų žingsnių pradedant ortodontinio gydymo kursą. Jei sau ar savo artimiems ieškote kompetetingo specialisto šioje srityje, jums padės klinikos „Domus Dentes“ vaikų ir suaugusių ortodontas Vilniuje.

Kokia dantų rentgeno reikšmė gydyme apskritai?

Kaip minėjome prieš tai, dantų rentgenas yra itin svarbus įrankis odontologams, padedantis pamatyti tikslų žmogaus dantų ir burnos ertmės vaizdą.

Nuotraukos dėka, specialistas gali tiksliai pastebėti esamus pažeidimus, identifikuoti ligos židinius ir parinkti geriausią gydymo metodiką.

Rentgeneloginis tyrimas, kaip pavyzdys, yra neatsiejama šių dantų ligų gydymo dalis.

Karieso gydymas

Viena iš dažniausių problemų su kuriomis susiduria žmonės yra dantų kariesas. Dėl burnos ertmėje esančių bakterijų veiklos, dantų emalis yra progresyviai ardomas taip pažeidžiant tam tikras dantų vietas.

Negydomas kariesas gali privesti prie labai rimtų dantų pažeidimų dėl kurių ne tik kyla didžiuliai skausmai, tačiau vėliau yra reikalingas žymiai sudėtingesnis ir ilgesnis gydymas. Panoraminės nuotraukos pagalba, specialistas galės greitai identifikuoti ankstyvus karieso židinius ir parinkti geriausią gydymo metodiką.

Periodontitas

Dar vienas dantų gydymo atvejis kur itin pasitarnauja dantų rentgenas yra periodontito gydymas. Kaip žinia, periodontitas – kompleksinė liga pasižyminti dantenų uždegimu, kraujavimu, klibančiais dantimis ir tiesiog nemaloniu burnos kvapu.

Priešingai nei dauguma kitų dantų sutrikimų, periodontitas būna besimptomė, lėtai progresuojanti liga, todėl dauguma sergančiųjų apskritai gali net nežinoti, jog jie jau serga periodontitu.

Vėl gi, rentgenologinis tyrimas padės greitai identifikuoti šios ligos užuomazgas, nustatyti jos padarytą žalą ir leis specialistui nuspręsti kokios gydymo metodikos bus efektyviausios.

Kreivi ir netaisyklingi dantys

Kreivi, įaugę dantys taip pat yra itin dažna žmonių problema sukelianti ne tik nemažai skausmo, tačiau dažnai nuvedanti ir prie rimtesnių dantų problemų kiek vėliau jei nėra imamasi tinkamo pagal situaciją gydymo.

Rentgeno dėka galima tiksliai numatyti kokia šiuo metu yra dantų situacija ir koks gydymas geriausiai tiks – dantų rovimas, burnos chirurgija ir t.t.

Ortodontija

Kitas svarbus atvejis kur rentgenas gali itin pasitarnauti yra tiems žmonėms kuriems aktualus dantų tiesinimas, arba kitaip – ortodontinis gydymas. Padarant tikslias žandikaulio ir dantų nuotraukas, odontologas galės nesunkiai nustatyti visus dantų kreivumo požymius, jų bendrą būklę.

Ši informacija odontologui yra taip pat svarbi detalizuojant gydymo planą ir nustatant koks dantų tiesinimo metodas bus tinkamiausias norint atstatyti dantų ir žandikaulio normalią būklę.

Pabaigai

Dantų rentgeno procedūra – neatsiejamas žingsnis gydymo procese, padedantis odontologams tinkamai įvertinti žmogaus dantų būklę, identifikuoti dantų problemas ir paskirti geriausią gydymo metodiką pagal situaciją.

Jei kenčiate nuo tam tikros dantų problemos arba jus domina tokia procedūra kaip dantų tiesinimas, rekomenduojame apsilankyti mūsų klinikoje ir dantų rentgeno pagalba, leisti specialistui nustatyti geriausią gydymo planą.