Kaip priprasti prie dantų protezų? Keletas paprastų patarimų

kaip priprasti prie dantų protezų

Dantų protezai – viena iš populiariausių dantų gydymui skirtų priemonių leidžianti atstatyti dėl traumos ar burnos ertmės ligų prarastus dantis ir jų funkcionalumą.

Tiesa, pasirinkus tokio tipo dantų gydymą, vienas didžiausių iššūkių pacientams būna prie jų apsiprasti, išmokti su jais kalbėti ar valgyti be didesnio diskomforto.

Tam, kad prie jų priprastumėte lengviau, mūsų klinikos specialistai norėtų pasidalyti keletu patarimų šiame straipsnyje. Kartu aptarsime ir faktorius kas lemia greitesnį pripratimą prie protezų ir kaip prižiūrėti šiuos aparatus, tam, kad jie tinkamai tarnautų.

Prieš pradedant gydymą dantų protezais, specialisto konsultacija bus būtina. Jūsų dėmesiui – mūsų klinikos dantų protezavimas Vilniuje.

Pats svarbiausias dalykas – išsirinkti tinkamus protezus

Vienas iš svarbiausių faktorių nuo kurių priklausys kaip greit žmogus apsipras prie protezų yra tinkamos jų rūšies pasirinkimas. Odontologas tinkamai įvertinęs gydomojo situaciją (dantų, jų audinių ir burnos ertmės būklę) parinks geriausiai jūsų situacijai tinkantį protezų variantą.

Paprastai protezai yra parenkami atsižvelgiant į tai kokioje vietoje trūksta dantų, kiek jų trūksta ir tai kokios būklės yra jūsų dantenos.

Kiek laiko užtruks, kol priprasite prie savo dantų protezų?

Atsakyti į šį klausimą bendrai – pakankamai sudėtinga, kadangi tai priklausys nuo individualios žmogaus situacijos, naudojamo protezų tipo, jo tolerancijos diskomfortui ir t.t.

Paprastai prie protezų priprasti prireikia bent jau keleto savaičių, o kartais ir mėnesių, iki tol kol šio gydomojo aparato nešiojimas taps visiškai normaliu dalyku. Diskomfortas, dirginimas, sunkumai kalbėti ar valgyti – įprasti dalykai kuriuos žmogus gali jausti iki pilno apsipratimo.

Tiesa, yra keletas dalykų padėsiančių lengviau priprasti prie šio gydomojo aparato. Jais pasidalinsime sekančioje sekcijoje.

Patarimai, kaip lengviau ir greičiau priprasti prie dantų protezų

  • Nešiokite juos kaip įmanoma daugiau – kuo daugiau nešiosite šį gydymąjį aparatą, tuo greičiau apsiprasite prie jausmo.
  • Praktikuokitės kalbėti su protezais – vienas iš didžiausių sunkumų kol apsiprantama prie protezų nešiojimo yra kalbėjimas su jais. Kuo daugiau praktikuositės, tuo kalbėjimas jausis natūraliau.
  • Pratinkitės valgyti su protezais – neretai pradėjus nešioti protezus atsiranda ir valgymo sunkumų. Pradėkite nuo minkšto maisto kol apsiprasite prie kramtymo su šiuo gydymo aparatu.
  • Reguliariai skalaukite burną – burnos skalavimas sūriu šiltu vandeniu ypač padeda sumažinti protezų keliamą dirginimą ir diskomfortą.
  • Tinkama burnos higiena – svarbu valyti ne tik pačius protezus, tačiau ir visą burnos ertmę. Tai taip pat leidžia jausti mažiau diskomforto.

Dantų protezų priežiūra. Kaip užtikrinti, jog protezai tarnautų ilgai?

Tinkama protezų priežiūra ne tik užtikrins, jog aparatas tarnaus ilgai, tačiau kartu atliks taisyklingo gydymo funkciją.

Žemiau, patarimai kaip juos prižūrėti:

  • Valykite protezus kasdien – reikėtų bent jau praskalauti juos po šiltu tekančiu vandeniu. Taip pat galite naudoti švelnų muilą ir dantų šepetėlį.
  • Palikite juos mirkti per naktį – tai padeda išvengti protezų deformacijos ir išlaikyti tinkamą jų formą.
  • Nepamirškite valyti dantų ir dantenų – tinkamai burnos higienai palaikyti, svarbu valyti ne tik pačius protezus, tačiau ir jūsų likusius dantis bei dantenas.
  • Reguliariai laikykitės pas odontologą – norint užtikrinti sėkmingą gydymą protezais, būtina laikytis odontologo sudaryto gydymo plano. Specialistas įvertins ar gydymas vyksta sėkmingai ir prireikus atliks tam tikras korekcijas.

Pabaigai

Pripratimas prie protezų – kėblus dalykas daugeliui pacientų.

Vis dėl to, jei laikysitės odontologo nurodymų, tinkamai juos prižiūrėsite ir aktyviai nešiosite šį gydomąjį aparatą, jūs susigrąžinsite pilnavertę, puikiai atrodančią šypseną.